Colad, ceniona marka w branży lakiernictwa, oferuje innowacyjne produkty pomocnicze, które są niezbędne dla profesjonalistów pracujących w lakierniach samochodowych. Ich szeroka gama produktów obejmuje nie tylko wysokiej jakości pędzle, mieszadła i sita do lakierów, ale także innowacyjne rozwiązania, które podnoszą efektywność procesów lakierniczych. Colad to synonim nie tylko solidności, ale także nowatorskiego podejścia do potrzeb branży.

Wśród produktów pomocniczych do lakiernictwa marki Colad znajdziemy np. systemy mieszające, które umożliwiają precyzyjne i dokładne dopasowanie kolorów lakierów. Dodatkowo, firma oferuje wysokiej jakości filtry i osłony ochronne, które zabezpieczają przed zanieczyszczeniami i gwarantują bezpieczeństwo w trakcie prac lakierniczych. Dzięki zaawansowanym technologiom i stałemu dążeniu do doskonałości, Colad dostarcza produkty, które są dostosowane do dynamicznych wymagań współczesnej branży lakierniczej, spełniając oczekiwania nawet najbardziej wymagających profesjonalistów.

DELTRON® BC I DG

PPG DELTRON® to system rozpuszczalnikowych lakierów bazowych i akrylowych, łatwy w użyciu, szybkoschnący, pozwalający skutecznie wykonać proces renowacji. System ten oparty jest na sprawdzonej technologii żywic, daje doskonałe krycie i dopasowanie koloru, a powłoka uzyskuje trwałość i przedłużoną wytrzymałość. Jest znany i sprzedawany na całym świecie. Ilość kolorów i wariantów opracowanych przez laboratoria PPG jest jedną z największych na świecie.

W systemie PPG DELTRON® występują:
– Deltron® DG (akryl) – kolory jednowarstwowe o połysku bezpośrednim, bez konieczności aplikacji lakieru bezbarwnego. Odpowiednią twardość i odporność mechaniczną powłoki uzyskuje się dzięki dodaniu utwardzacza. Połysk można regulować stresując dodatek matujący.

– Deltron® BC (baza) – kolory dwuwarstwowe. Na lakier bazowy aplikowany jest lakier bezbarwny. Kolory dwuwarstwowe miesza się bez utwardzacza.

– kolory wielowarstwowe: metaliczne, perłowe i xirallic – dzięki zmieszaniu pigmentów z linii Deltron® BC z pigmentami metalicznymi, perłowymi i specjalnymi uzyskuje się powłoki o różnorodnych efektach wizualnych.

 

DELTRON® Progress UHS DG Kolory o połysku bezpośrednim

Deltron® Progress UHS DG to lakiery o dużej sile krycia i bardzo wysokim udziale ciał stałych, nadający się do wykonywania wszelkich typów napraw. Pozwala on odwzorować oryginalną powłokę pojazdów polakierowanych fabrycznie w systemie jednowarstwowym.

Dzięki właściwemu doborowi utwardzacza i rozcieńczalnika w systemie Deltron® Progress UHS DG mamy dostępnych wiele opcji utwardzania powłoki: od 10 minutowego wygrzewania w 60°C, stosowanego w zaprawkach po standardowe 30 minutowe wygrzewanie w 60°C, nadającego się do wykonywania wszelkiego rodzaju zleceń. Optymalne wykorzystanie kabiny lakierniczej zwiększa ilość wykonanych napraw dziennie.

Zastosowanie systemu Deltron® Progress UHS DG daje wysoką jakość naprawy za każdym razem bez potrzeby polerowania.
Systemie Deltron® Progress UHS DG charakteryzuje się łatwiejszą aplikacją, lepszą rozlewnością i dłuższą żywotnością mieszanki w porównaniu z systemem Deltron DG.

Dodatki PPG Refinish

Do każdego z oferowanych przez nas systemów lakierniczych mamy pełną gamę dedykowanych produktów, które można zastosować na każdym z etapów naprawy lakierniczej dowolnego auta.

Dzięki produktom PPG można dokonać różnego rodzaju naprawy lakierniczej:

  • Szybkiej Naprawy (SMART) na małych obszarach;
  • kompletnej naprawy powłoki lakierniczej z zachowaniem pełnego procesu lakierniczego, czyli zastosowaniem gruntu, podkładu, koloru bazowego i lakieru bezbarwnego;
  • lakierowanie tworzyw sztucznych;
  • naprawa Komory Silnika umożliwiająca dopasowanie koloru elementów wewnętrznych do powłoki fabrycznej.

Oferujemy pełen wachlarz produktów PPG:

  • materiały do przygotowania podłoża – od zmywaczy wodorozcieńczalnych po rozpuszczalnik usuwające brud, tłuszcz, olej czy środki polerskie z lakierowanych elementów;
  • szpachle uniwersalne i do tworzyw sztucznych;
  • grunty, podkłady uniwersalne, promotory przyczepności i wypełniacze, podkłady mokro na mokro, gotowe podkłady w aerozolu;
  • różne lakiery bezbarwne (ekspresowe, ceramiczne, matowe, premium) umożliwiające przeprowadzenie naprawy od punktowej po całkowite przelakierowanie w szerokim zakresie temperatur i warunków warsztatowych;
  • preparaty do czyszczenia wyposażenia.

Produkty PPG sprawdzają się w wielu warsztatowych warunkach i przy różnych typach naprawy, są łatwe w użyciu i całkowicie spełniają wymogi producentów samochodów (OEM) i warsztatów lakierniczych.

Stosowanie pełnej technologii PPG Refinish pozwala skrócić czas pracy i użytkowania kabiny lakierniczej, a tym samym zwiększyć wydajność i podnieść zyskowność warsztatu.

Skontaktuj się z nami